e46 - PLM TUNING!

Prezentarea masinii proprii... indiferent dacă a trecut pe la noi pentru imbunatatiri sau nu

e46 - PLM TUNING!

Mesajde Mustang » Mar Mai 18, 2010 10:30 pm

Asa arata "trabantu'"... detalii ar face bine sa dea sefu'... ca e singura absenta pe aici.
Hua bai!
Fişiere ataşate
DSCF2354.JPG
DSCF2396.JPG
Mustang

Sex: Masculin
Autoturism: Daewoo
Model: Matiz E
An: 2004
Tuning a la PLM: Da

Re: e46 - PLM TUNING!

Mesajde PLM Tuning » Mie Mai 19, 2010 11:14 am

Băi ce om :lol:
Ok sef, o să dau detalii, numa' acum nu că tre' să fug :)
PLM Tuning

Autoturism: negru
Model: perlat
An: 2001

Mesajde Trixi » Mie Mai 19, 2010 1:49 pm

Pana ce vine D-l PLM,va rog sa imi permiteti sa intervin cu un post destul de personal.Dupa cum stiti,nu am cum sa nu privesc aceasta masina fara sa ma implic sentimental.Deci imi cer scuze,daca nu sunt foarte obiectiva.

Aleks a fost si este deseori atacat din cauza ADV-ului.(asa se numeste de fapt E46-le),pentru ca a avut curajul si nesimtirea ,de a isi face masina dupa gustul lui si nu in concordanta cu "trendul" din tara noastra iubita.Masina e NEAGRA.Punct.Pentru ca asa trebuie sa fie.Pentru ca proprietarul ei asa isi doreste si asa se simte in al noualea cer ,cind o scoate pe asfalt.
Are un bodykit fara exagerari,fara prize si linii inutile...fix pentru ca reprezinta perfect gusturile proprietarului.De ce nu putem aprecia simplismul?De ce ajunge sa fie acuzat el ,ca nu e ASTA ,ce ar trebui sa promovam, cind vine vorba de tuning?Mai ales,ca daca faci un minim efort si te uiti la bannerul de pe PLM,vezi o masina ultra clean...dar nah,e mult mai usor sa iti bati joc de cineva,care are curajul sa nu mearga cu turma.

...stiti,la o expozitie,cineva a tras linga ADV un alt bimmer...o masina,care reprezinta exact polul opus.O masina cu stroboscoape,lambo doors,eleron mare,culori tipatoare,evacuare galagioasa...etc.Stateam si ma uitam la oamenii care faceau poze la cele doua masini si am ajuns la concluzia,ca e tare bine asa cum e....pt ca au venit niste oameni cu tricouri lucioase si cu ochelari de soare (eveniment organizat in interiorul unei sali) si au venit copii ,de 13-14 ani si au sarit sa faca poze la bimmerul de linga noi.....si au venit oameni,care s-au uitat la atentie in stanga si in dreapta si am vazut cum se opreste privirea lor o secunda,au schitat un zambet si au scos aparatul din buzunar, sa faca o poza cu ADV-ul.Eu una,am fost tare multumita. :)
Sa fac o comparatie : bimmerul de linga,era curva aia,cu botul roz,care s-ar imbraca in orice,ar face orice,doar sa atraga atentia.Tot respectul.A reusit sa isi atinga scopul,daca asta a fost ceea ce si-a propus.
ADV-ul iara,este o domnisoara cu un corp frumos de la mama natura,imbracata intr-o rochie neagra,eleganta de seara,care este abordata doar de putini curajosi. ;)

Am scris toate astea,pentru ca suntem la noi acasa.Aleks,nu te lasa descurajat niciodata de oamenii care nu vor sa te inteleaga, sau numai pentru ca sunt frustrati iti arunca lucruri evidente in fata, de parca ele ar fi minusuri.Evident,mai sunt multe de facut,dar ceea ce ai facut pana acum e bine.Te reprezinta.Te face fericit.Ce ai mai putea sa iti doresti de la masina ta?

Stiti foarte bine,ca nu sunt fan bmw si ati putea spune, ca este ciudat din partea mea textul de mai sus.Asa este.Sa fiu iertata...ADV-ul nu mai este un BMW.Este masina unui om,pe care il apreciez in mod deosebit si inteleg legatura dintre ei doi.Este ADV-ul lui Aleks....te rog frumos sa iti prezinti domnisoara asa cum se cuvine. :)
Warning! I have an attitude and I know how to use it!

PLM Tuning.ro: Despre PLM Tuning.ro | Sediul PLM Tuning.ro | Portofoliul PLM Tuning.ro
Forum PLM Tuning.ro: Codul de conduita | Regulamentul chirurgilor | Anunturi forum | Sugestii si reclamatii
Trixi

Sex: Feminin
Autoturism: Suzuki
Model: Swift
An: 2005

Mesajde nicushor26 » Mie Mai 19, 2010 2:39 pm

mama...
chiar e sentimental textul...
dar sunt de acord cu tine ca masina chiar arata super bine ( cu toate ca eu asi fi optat pentru negru mat mai degraba)...
Nicu POP
Departament Vanzari - OPEL
nicushor26

Autoturism: ford
Model: focus
An: 2003
Tuning a la PLM: Nu (inca)

Mesajde sageata » Mie Mai 19, 2010 3:23 pm

trixiiii!!! ce mi-ai facut? imi vine sa plang. :cry: :cry: :cry:
mustang, n-ai un emoticon cu unul care racneste mai tare? :D :D
Out of my mind! Back in 5 minutes!

Imagine

http://plmtuning.ro/
sageata
Aberator Sef

Autoturism: Mercedes Benz
Model: E 220
An: 1996

Mesajde Trixi » Mie Mai 19, 2010 3:35 pm

imi cer scuze baieti...dar s-au adunat multe si simteam nevoia sa adun odata toate gindurile mele.
Warning! I have an attitude and I know how to use it!

PLM Tuning.ro: Despre PLM Tuning.ro | Sediul PLM Tuning.ro | Portofoliul PLM Tuning.ro
Forum PLM Tuning.ro: Codul de conduita | Regulamentul chirurgilor | Anunturi forum | Sugestii si reclamatii
Trixi

Sex: Feminin
Autoturism: Suzuki
Model: Swift

Mesajde nicushor26 » Mie Mai 19, 2010 3:38 pm

le-ai adunat foarte frumos sa zic asa...
dar tu, un posesor de Suzuki sa lauzi un BMW...
te exclud oamenii din Suzuki club ( sau cum ii zice )
: :P
Nicu POP
Departament Vanzari - OPEL
nicushor26

Autoturism: ford
Model: focus
An: 2003

Mesajde PLM Tuning » Mie Mai 19, 2010 4:07 pm

Hmmm.... după postul ăsta nu mai ştiu ce să spun, eram în trecere pe la un pc şi am intrat pe forum, am rămas fără cuvinte, dar da, ai multă dreptate şi îţi mulţumesc pentru postare...
PLM Tuning

Mesajde 0XYD » Mie Mai 19, 2010 6:40 pm

Era si timpul sa apara si ADV-ul pe aci,cum sa fie PLM fara" BMW-ul de la PELEME......."

Numai bine Aleks si spor la tot ce faci.... iar pentru rautaciosi...mai mereti in "PLN" :lol: :lol: :lol:
0XYD

Autoturism: KIA
Model: Pro_Cee'd
An: 2008

Mesajde Mustang » Mie Mai 19, 2010 11:15 pm

sageata scrie:mustang, n-ai un emoticon cu unul care racneste mai tare? :D :D

Stai sa dau o fuga pe la WC... daca ma screm bine de tot... poate iese vreunul. :D
Mustang

Mesajde PLM Tuning » Joi Mai 20, 2010 1:29 am

0XYD scrie:Era si timpul sa apara si ADV-ul pe aci,cum sa fie PLM fara" BMW-ul de la PELEME......."

Numai bine Aleks si spor la tot ce faci.... iar pentru rautaciosi...mai mereti in "PLN" :lol: :lol: :lol:

Mulţumiri mărite, să fie sporul ăsta la toată lumea din hală :)
PLM Tuning

Mesajde sageata » Joi Mai 20, 2010 1:38 am

Mustang scrie:Stai sa dau o fuga pe la WC... daca ma screm bine de tot... poate iese vreunul. :D

vezi sa nu-ti sara ochii din orbite de la atata scremut. :lol: :lol: :lol:
Out of my mind! Back in 5 minutes!

Imagine

http://plmtuning.ro/
sageata
Aberator Sef

Autoturism: Mercedes Benz
Model: E 220
An: 1996

Mesajde PLM Tuning » Vin Mai 21, 2010 2:09 am

Ia purtaţi-vă frumos pe topicul ADV-ului, ce-i asta? :evil:
PLM Tuning

Mesajde Mustang » Vin Mai 21, 2010 8:07 am

PLM Tuning scrie:Ia purtaţi-vă frumos pe topicul ADV-ului, ce-i asta? :evil:

PLM - ie.
Mustang

Mesajde 22VIN » Dum Mai 23, 2010 12:11 am

Multa lume ar trebui sa se uite mai bine la masina asta, pentru ca e una din putinele masini din Romania care chiar e all black. Majoritatea se lauda ca au masina neagra, dar habar n-au ce-nseamna sa ai cu adevarat masina neagra.
Desi sunt omul care iubeste culorile, nu pot sa nu apreciez masina asta, majoritatea tentativelor de masini all black ajung kitch, dar aici nu e nici urma de kitch. Si dupa cum am mai zis, BBL-ul ala e superb, iar farurile smoked intregesc masina.
Felicitari pentru masina, aleks
Intreb un lucru care e mai putin relevant in cazul unei masini de genul asta, dar sunt curios: ce motorizare e?
This here is Opel country... On a quiet day you can almost hear the VWs rusting and falling apart
22VIN

Autoturism: Opel
Model: Astra

Următorul

Înapoi la Trabantu' meu