Achizitii auto 2nd hand

Discutii generale despre masini si motociclete: taxe auto, colt legislativ, recomandari auto-moto, informatii turistice, informatii rutiere

Re: Achizitii auto 2nd hand

Mesajde sageata » Dum Apr 03, 2011 11:57 pm

Out of my mind! Back in 5 minutes!

Imagine

http://plmtuning.ro/
sageata
Aberator Sef

Autoturism: Mercedes Benz
Model: E 220
An: 1996
Tuning a la PLM: Nu (inca)

Mesajde PLM Tuning » Lun Apr 04, 2011 12:01 am

sageata scrie:http://www.automarket.ro/masini-noi/volkswagen/passat-14-tsi-122cp-dsg7-comfortline-10739/specificatii.html

deci... passat 1.4 exista.

BIne că eşti tu deştept :lol:
PLM Tuning

Sex: Masculin
Autoturism: negru
Model: perlat
An: 2001
Tuning a la PLM: Da

Mesajde sageata » Lun Apr 04, 2011 12:18 am

Mi-am adus aminte ca anul trecut a venit un co-forumist de pe vw din Bucuresti si ne-a prezentat masina...
Out of my mind! Back in 5 minutes!

Imagine

http://plmtuning.ro/
sageata
Aberator Sef

Autoturism: Mercedes Benz
Model: E 220
An: 1996

Mesajde radyy » Sâm Apr 30, 2011 9:30 pm

buna seara :D ce parere aveti despre ford focus 1.6 TDCI(motorina) ??
la ce sa ne asteptam??
un consum in oras inca nu pot da ... dar exterior da la un mers de la cluj-bacau 100-130 km/h 5 si 5,2 asa indica la bord..:D

multumesc frumos... si va rog nu ma speriati prea tare:))
radyy

Autoturism: fost fiat
Model: albea
An: 2007

Mesajde Trixi » Mar Mai 03, 2011 4:33 pm

...de piese de schimb in mod cert o sa fie nevoie.partea buna este ca peste tot sunt deja magazine care iti pot oferi piese la preturi decente si la timp omenesc de livrare.
in rest...cum o fi norocul.eu una, sper sa aveti :)
Warning! I have an attitude and I know how to use it!

PLM Tuning.ro: Despre PLM Tuning.ro | Sediul PLM Tuning.ro | Portofoliul PLM Tuning.ro
Forum PLM Tuning.ro: Codul de conduita | Regulamentul chirurgilor | Anunturi forum | Sugestii si reclamatii
Trixi

Sex: Feminin
Autoturism: Suzuki
Model: Swift
An: 2005

Mesajde 22VIN » Mar Mai 03, 2011 6:44 pm

Eu am condus destul de multi km Focus 2 Facelift 1.4 si chiar mi-a facut placere (facand abstractie de cei 80cp, nu lesinati, dar care nu intra in calcul); mi-a placut foarte mult comportamentul ei pe viraje, cutia de viteze, faptul ca e destul de confortabila si interiorul destul de placut. Cat despre piese nu stiu sa fie probleme, adica preturile sunt decente si fiabilitatea masinii este buna.
A, da, nu-mi place cheia :lol:
This here is Opel country... On a quiet day you can almost hear the VWs rusting and falling apart
22VIN

Autoturism: Opel
Model: Astra

Mesajde radyy » Joi Mai 05, 2011 8:34 pm

va multumesc.. Toti ne-au speriat ca vezi doamne te lasa injectorul ca vai nu stiu ce ??mie unu focus e printre primele 4 masini care-mi plac. ca sunt pacatoase ..ca au nu stiu ce probleme asta e ne bagam in hora sa jucam pe ritm.. pana acuma masina e ok eu unu am luat viraje si cu 100(lungi) la ora si chiar mi-a placut acuma sa vedem cum va fi pe urmatoarea perioada de timp multumesc tuturor pentru interesul aratat.cat despre cheie "oficiala" merge dar rezerva:))NU..:))poate o sa fac ceva poze sa o prezint..:Ddar nimic tuning(doar strictul necesar)masina e de munca..:D:P
radyy

Mesajde 22VIN » Joi Mai 05, 2011 9:53 pm

radyy scrie:va multumesc.. Toti ne-au speriat ca vezi doamne te lasa injectorul ca vai nu stiu ce ??mie unu focus e printre primele 4 masini care-mi plac. ca sunt pacatoase ..ca au nu stiu ce probleme asta e ne bagam in hora sa jucam pe ritm.. pana acuma masina e ok eu unu am luat viraje si cu 100(lungi) la ora si chiar mi-a placut acuma sa vedem cum va fi pe urmatoarea perioada de timp multumesc tuturor pentru interesul aratat.cat despre cheie "oficiala" merge dar rezerva:))NU..:))poate o sa fac ceva poze sa o prezint..:Ddar nimic tuning(doar strictul necesar)masina e de munca..:D:P

Cel mai mult conteaza sa-ti placa tie, sa te simti bine in ea si sa-ti fie drag s-o conduci. Degeaba iti iei cea mai fiabila masina din lume daca nu-ti face placere sa te urci in ea.
S-o stapanesti sanatos si asteptam s-o prezinti :)
This here is Opel country... On a quiet day you can almost hear the VWs rusting and falling apart
22VIN

Autoturism: Opel
Model: Astra

Mesajde PLM Tuning » Dum Mai 08, 2011 9:54 pm

Un Ford în România e o maşină la limita fiabilităţii, nu pentru că e proastă maşina, ci pentru că mediul e agresiv cu ea peste măsură. Dacă ai noroc, nu schimbi multe la ea, sper să fii băftos :)
PLM Tuning

Autoturism: negru
Model: perlat
An: 2001

Mesajde radyy » Mar Iun 21, 2011 4:44 pm

salutare plm-isti... poate va plictisesc dar tot intreb..:))
ce se tot face cu seria la caroserie si seria la motor?? toti ma intreaba asta.cand vor sa cump o masina.. si nu gasesc pe net ori sunt prea lenes sa gasesc.. poti afla ceva pe net de o anumita masina?:D:p ?? daca da imi puteti explica si mie VA ROOOG:Dpoate ma bate lumea:D:P:))
radyy

Mesajde Trixi » Mie Iun 22, 2011 9:49 am

in principiu ...tot.
daca ai seria de sassiu si de motor poti sa iti dai seama daca a fost schimbat ceva major la masina.pt ca in softurile speciale apare pana si culoarea originala al masinii.
daca esti si mai smecher, cu aceste date poti sa afli istoricul masinii (evident aici vorbim despre masini care au fost duse la service). :)

PLM Tuning.ro: Despre PLM Tuning.ro | Sediul PLM Tuning.ro | Portofoliul PLM Tuning.ro
Forum PLM Tuning.ro: Codul de conduita | Regulamentul chirurgilor | Anunturi forum | Sugestii si reclamatii
Trixi

Mesajde radyy » Mie Iun 22, 2011 12:06 pm

si toate operatiunile astea se fac la dealer-ul respectiv nuh?? sau poti oriunde?? vreau sa aflu si eu de ex istoricul masinilor tatalui meu..:D ?? multumesc frumos ptr atentia acordata:X:D
radyy

Mesajde Trixi » Mie Iun 22, 2011 7:33 pm

din pacate "serviciul" nu este public. :) trebuie sa ai o cunostinta buna la dealerul respectiv, care are acces la astfel de date.(istoricul)
datele de baza, adica motorizarea si culoarea de baza al masinii poti sa afli de la cineva care se ocupa cu piese de schimb pt masina ta si are softurile necesare.(si evident vrea/stie sa te ajute)

Trixi

Mesajde radyy » Joi Iun 23, 2011 5:19 pm

multumesc foarte mult:X:D
radyy

Mesajde Trixi » Vin Iun 24, 2011 9:37 am

cu placere, oricand! :)

Trixi

Anterior

Înapoi la Discutii auto-moto - diverse