Info rutier

Discutii generale despre masini si motociclete: taxe auto, colt legislativ, recomandari auto-moto, informatii turistice, informatii rutiere

Re: Info rutier

Mesajde Trixi » Joi Apr 28, 2011 10:38 am

Bacau-Brasov-Sighisoara-Acatari-autostrada-Gilau(ocolesti Clujul)

daca vrei sa mergi catre Zalau,dupa Cluj te orientezi direct catre drumul drept Zalau,pe Meses,ca e mult mai bun.
daca vrei sa mergi spre Oradea,tii tot inainte dupa Cluj dar sub nici o forma nu te-as sfatui sa mergi de la Oradea la Zalau,pe drumul paralel cu vama ca iti vei blestema zilele,este atat de rau drumul.

altfel,te-as sfatui sa mergi cu statie.grija mare pe centura Brasov,Acatari (e centura Tg Mures) ,pe autostrada,la Iernut....si pe unde ii mai apuca pe astia sa isi rotunjeasa veniturile.

Drum bun!
Warning! I have an attitude and I know how to use it!

PLM Tuning.ro: Despre PLM Tuning.ro | Sediul PLM Tuning.ro | Portofoliul PLM Tuning.ro
Forum PLM Tuning.ro: Codul de conduita | Regulamentul chirurgilor | Anunturi forum | Sugestii si reclamatii
Trixi

Sex: Feminin
Autoturism: Suzuki
Model: Swift
An: 2005
Tuning a la PLM: Da

Mesajde radyy » Sâm Apr 30, 2011 9:23 pm

multumesc trixi deja ne-am si intors:D nu am luat-o pe la brasov ca ni sa parut mai mult:D:P si am luat-o comanesti tg mures .... multumesc frumos...oricum ce e curios ca de la tg mures spre cj si zalau nu prea am dat de politie cat despre drumuri sunt mai bune tare....in rest totul pe drum a fost bine....
Cei care se duc spre lacu rosu aveti grija drumul nu e chiar atat de bun ...

multumesc din suflet :D
radyy

Sex: Masculin
Autoturism: fost fiat
Model: albea
An: 2007
Tuning a la PLM: Nu (inca)

Mesajde radyy » Lun Feb 13, 2012 11:50 am

Buna dimineata tuturor :DStiti cumva cum se circula si daca se circula dinspre:
Atat pe sosele cat si feroviar sau aerian:))

Bucuresti - Bacau??

Iasi - Bacau??

Timisoara - Bacau??

multumesc frumos:D
radyy

Mesajde Trixi » Lun Feb 13, 2012 12:43 pm

Ieri, 12 Feb ruta Buc-Bc: 1. sa nu te gandesti sa o iei pe Urziceni! No chance!
2. pe Brasov, dinspre Bucuresti, soseaua a fost curatata mai mult pe sensul catre Buc, dar era practicabil pana la portiunea dinainte de a intra in judetul Brasov. in judetul BV, in ciuda ninsorii asfaltul era ud, curat.
3. pe ultima portiunde, deja seara trecuta era distractie. plugurile erau afara dar pe Oituz deja era distractie. nu erau evenimente deosebite. erau -13 grade seara trecuta.
4. Onesti-ul a fost chiar decent.
5. Magura la fel ca Oituzul, curatat, dar ningea abundent. Nu s-a dat insa cu sare. Daca cantitatea de zapada creste o sa fie distractie maxima.

Pe ruta TM au zis soferii ca era belea, ca pe la ora 6 a dat ninsoarea si pe la Orastie s-a pus interdictie la camioane.

De la Roman incolo asa s-a auzit la statie ca era foarte OK, ca se curata mult mai bine decat in jud BC.

Drum bun sa aveti! Pe cat posibil nu plecati fara statie!!!! E cel mai mare ajutor dupa anvelopele de iarna, soferul bun si lantul de zapada.

DN2, Bucuresti-Bacau de la ora 14.00, INCHIS!

PLM Tuning.ro: Despre PLM Tuning.ro | Sediul PLM Tuning.ro | Portofoliul PLM Tuning.ro
Forum PLM Tuning.ro: Codul de conduita | Regulamentul chirurgilor | Anunturi forum | Sugestii si reclamatii
Trixi

Mesajde Mustang » Lun Feb 13, 2012 5:01 pm

COMUNICAT DE PRESĂ CNADNR
- 13 februarie 2012 -
Drumuri naŃionale si autostrăzi închise circulaŃiei la ora 14,30:
1. A2 Bucuresti – Fetesti
2. DN 1B Mizil – Buzău
3. DN 1D Albesti – Urziceni
4. DN 2 Bucuresti - Bacău
5. DN 2A Urziceni – limita cu judeŃul ConstanŃa
6. DN 2B Buzău – GalaŃi – frontiera cu Republica Moldova
7. DN 2C Costesti – Slobozia
8. DN 2D Focsani – limita cu judeŃul Covasna
9. DN 2M Focsani – Nereju
10. DN 2N Bogza – Jitia
11. DN 2R Jitia – Vintileasca
12. DN 2L TisiŃa – Lepsa
13. DN 21 Brăila – Slobozia – Călărasi
14. DN 21A Bărăganu – łăndărei
15. DN 22 Râmnicu Sărat – Brăila – limita cu judeŃul ConstanŃa
16. DN 22B Brăila – GalaŃi
17. DN 23 Focsani – Brăila
18. DN 23A Gologanu – Ciorăsti
19. DN 23B Măicănesti – Ciorăsti
20. DN 24 Crasna – Tecuci – TisiŃa
21. DN 24B AlbiŃa-Crasna
22. DN 24D Bârlad – Cuca
23. DN 25 Tecuci – Sendreni
24. DN 25A Fundeni – Nănesti
25. DN 26 GalaŃi – Oancea – Murgeni
26. DN 26A Oancea – frontieră cu Republica Moldova
27. DN 3 Bucuresti - Călărasi
28. DN 3A Lehliu – Fetesti
29. DN 3B Călărasi – Fetesti – Vlădeni – intersecŃie cu DN 2A
30. DN 31 Cuza Vodă – OlteniŃa
31. DN 31A OlteniŃa – Mănăstirea
32. DN 4 Bucuresti – OlteniŃa
33. DN 41 OlteniŃa – limita cu judeŃul Giurgiu
34. DN 5A blocat în localitatea Izvoarele între km 22 si km 25
35. DN 5B GhimpaŃi – Giurgiu
36. DN 10 Buzău – Brasov
37. DN 11A pe raza judeŃului Vrancea
38. DN 61 GhimpaŃi – Găesti
39. DN 65A Rosiorii de Vede – Turnu Măgurele si Buzoesti – Surdulesti
40. DN 7 Vestem – Râmnicu Vâlcea
41. DN 22A Cataloi – Săraiu
42. DN 22D Măcin – Caugagia
43. DN 22E Garvăn – limita cu judeŃul ConstanŃa
44. DN 22 F Horia - Nalbant
Drumuri cu restricŃii de circulaŃie:
1. A2 tronsonul Fetesti-Cernavodă, restricŃionat pentru vehicule cu MTMA mai mare de 7,5
tone
2. DN 1 Bucuresti-Brasov, restricŃionat pentru vehicule cu MTMA mai mare de 7,5 tone
3. DN 1 sectorul Brasov – Vestem – Sebes - Turda (doar sensul către Brasov), restricŃionat
pentru vehicule cu MTMA mai mare de 7,5 tone
4. DN 1A Bucuresti -Săcele, restricŃionat pentru vehicule cu MTMA mai mare de 7,5 tone
5. DN 22C Cernavodă-Basarabi, restricŃionat pentru vehicule cu MTMA mai mare de 7,5
tone
6. DN 5C Giurgiu-Zimnicea, restricŃionat pentru vehicule cu MTMA mai mare de 7,5 tone
7. DN 6, sectorul Timisoara-Bucuresti (doar sensul către Bucuresti), restricŃionat pentru
vehicule cu MTMA mai mare de 7,5 tone
8. DN 66, pe sectorul Simeria-Filiasi (doar sensul către Filiasi), restricŃionat pentru vehicule
cu MTMA mai mare de 7,5 tone
9. DN 71 Bâldana-Sinaia, restricŃionat pentru vehicule cu MTMA mai mare de 7,5 tone
10. DN 1B Ploiesti – Mizil, restricŃionat pentru vehicule cu MTMA mai mare de 7,5 tone
11. DN 7 Nădlac – Deva – Vestem (doar sensul către Vestem), restricŃionat pentru vehicule cu
MTMA mai mare de 7,5 tone
12. DN 7pe sectorul Râmnicu Vâlcea - Bucuresti (doar sensul către Bucuresti), restricŃionat
pentru vehicule cu MTMA mai mare de 7,5 tone
13. DN 73 Brasov -Pitesti, restricŃionat pentru vehicule cu MTMA mai mare de 7,5 tone
14. DN 65 Lunca Corbului-Pitesti, restricŃionat pentru vehicule cu MTMA mai mare de 7,5
tone
15. DN 73C Câmpulung – Curtea de Arges, restricŃionat pentru vehicule cu MTMA mai mare
de 7,5 tone
16. DN 13 Târgu Mures – Brasov, restricŃionat pentru vehicule cu MTMA mai mare de 7,5
tone
17. DN 79 Oradea – Arad, restricŃionat pentru vehicule cu MTMA mai mare de 7,5 tone
18. DN 76 Oradea – Deva, restricŃionat pentru vehicule cu MTMA mai mare de 7,5 tone
19. DN 5 Bucuresti – Giurgiu, restricŃionat pentru vehiculele cu MTMA mai mare de 7,5 tone
Drumurilor vor fi redeschise în funcŃie de evoluŃia condiŃiilor meteorologice. CNADNR roagă
participanŃii la trafic să respecte semnalele agenŃilor de poliŃie rutieră în vederea prevenirii
ambuteiajelor. De asemenea, conducătorii auto trebuie să adapteze viteza de deplasare la condiŃiile
meteo-rutiere existente si să echipeze vehiculele adecvat (cauciucuri de iarnă, lanŃuri, lopată).

Astea fiind spuse: sa dam la MUIE tuturor imbecililor care fac contracte "beton" pt deszapeziri! Daca si in Bucuresti se inchid STRAZI am luat-o razna rau de tot!
De ce sa scoatem plugurile si toate utilajele de deszapezire de cu seara, de cand incepe calvarul alb, cand putem sa ne declaram "luati prin surprindere" cu o mare durere de pula in cur?!
Mustang

Autoturism: Daewoo
Model: Matiz E
An: 2004

Mesajde radyy » Lun Feb 13, 2012 8:11 pm

multumesc deci singura mea sansa ar fii sa-i sprijin pe cei de la pentagon sa-mi deie si mie o masina de teleportare alta solutie nu vad:(
radyy

Mesajde Trixi » Lun Feb 13, 2012 8:37 pm

cred ca ai prins esenta! :-))

Trixi

Mesajde radyy » Sâm Aug 04, 2012 9:20 pm

Otopeni--Gara De Nord subiect nu tocmai demn de info rutier

dupa o cautare insistenta sa spunem am aflat ce autobuze tramvaie si chiar si un metrou... ideea e cat mai e un bilet pentru fiecare ?? pentru fiecare ?? multumesc:D:P
radyy

Mesajde 22VIN » Lun Aug 06, 2012 8:09 pm

radyy scrie:Otopeni--Gara De Nord subiect nu tocmai demn de info rutier

dupa o cautare insistenta sa spunem am aflat ce autobuze tramvaie si chiar si un metrou... ideea e cat mai e un bilet pentru fiecare ?? pentru fiecare ?? multumesc:D:P

Cu intarziere :))
RATB: 1.3 lei calatoria normala. Pentru OTP-GdN e linie expres si mi se pare ca este 3.5 lei calatoria.
Metrou: 4 lei 2 calatorii, 10 lei 10 calatorii

Pentru traseul asta cam 2 optiuni de transport public exista: ori autobuzul expres (780 parca), ori trenul pentru aeroport care de fapt nu duce la aeroport: te duce pana la gara Otopeni apoi te preia un autocar si te lasa la aeroport. Daca nu e ora de varf mergi cu incredere cu RATB. Daca este ora de varf recomand tren, pleaca din ora in ora parca.
This here is Opel country... On a quiet day you can almost hear the VWs rusting and falling apart
22VIN

Autoturism: Opel
Model: Astra

Mesajde radyy » Mie Aug 08, 2012 6:23 pm

multumesc pentru raspuns am mers cu 780 m-am uitat prin aeroport si cu putine intrebari cu un ton mai amabil iti raspunde in sictir asa ca am ajuns cu bine acsa:) scuzati deranjul si multumesc de ajutor;))
radyy

Mesajde radyy » Sâm Mar 09, 2013 10:33 pm

Salutare PLM!!:) Inca odata va cer ajutorul:D stiti cumva cum este drumul Bacau-Piatra Neamt-Iasi?:D:) Multumesc frumos !! Va doresc un weekend cat mai placut:D:)

La Multi Ani!! Doamnelor,Domnisoarelor si Mamelor cu intarziere:D:)
radyy

Mesajde Trixi » Mie Mar 13, 2013 3:32 pm

Din pacate destul de tarziu am citit mesajul. Banuiesc ca te-ai descurcat pana acum.
In afara de niste gropi obligatorii asa de primavara, eu asa stiu ca drumul este decent, practicabil.

Multumim frumos! :*

Trixi

Mesajde radyy » Dum Mar 17, 2013 10:59 pm

Trixi scrie:Din pacate destul de tarziu am citit mesajul. Banuiesc ca te-ai descurcat pana acum.
In afara de niste gropi obligatorii asa de primavara, eu asa stiu ca drumul este decent, practicabil.

Multumim frumos! :*

M-am descurcat de minune!!:)) traiasca suspensia de ford.:)) Centrul orasului Iasi este in "renovare" asa ca aveti grija.Drumul Bacau-Piatra Neamt a fost Bun din punctul meu de vedere sau chiar foarte bun!! Problemele au aparut dinspre Piatra Neamt catre Roman care a fost plin de gropi si am mai prins si ceata in acea zi:D. Conduceti cu grija!!:)
radyy

Mesajde PLM Tuning » Mie Iun 05, 2013 2:21 pm

chiar nasol pe bucata aia Piatra-Roman, nu s-ar hotari odata sa-l faca asa cum trebuie cap-coada...
PLM Tuning

Autoturism: negru
Model: perlat
An: 2001

Anterior

Înapoi la Discutii auto-moto - diverse