Balarii - offtopic

Discutii, offtopic, loc de dat cu capu', gastronomie, ping-pong, baschet... loc bun de dat in balarii. Rezidentul "cocioabei" este Sageata

Re: Balarii - offtopic

Mesajde Boasa » Vin Ian 13, 2012 9:44 pm

sageata scrie:Caut amanta! :-)) :-))

Pentru cine? Eu nu te-am rugat =))

feisbucul asta e de kkt ca orice retea de socializare. Mie imi placea cand socializam pe wall-ul liceului sau wall-ul parcului. Incepe sa fie un second life calculatorul asta, sa reproduca stari, sentimente din viata reala. Sunt unii care stau pe feisbuc ca atat au in cap si mai sunt si unii oameni care stau ca tre sa tii pasul cu unele si sa nu ramai in urma. Eu am prieteni care nu detin cont nici pe hi5 nici pe feisbuc si sunt oameni ok cu o viata ok. In fine, discutia poate decurge pana dimineata si probabil tot la aceleasi concluzii am ajunge .... sau poate nu!
The truth is out there!

CAND PPPPPPPPPPPUUUUUUUUUUUUULLLLLLLLLLLLLLLLAAAAAAAAAAAAAAAAA MEA NINGE?????????????
Under Construction
Boasa

Sex: Masculin
Autoturism: VW
Model: Polo
An: 1998
Tuning a la PLM: Da

Mesajde sageata » Sâm Ian 14, 2012 1:18 am

Boasa scrie:Pentru cine? Eu nu te-am rugat =))

Tu o sugi oricum.... ma cac in zapada ta! :-)) :-)) :-)) =)) =))
Out of my mind! Back in 5 minutes!

Imagine

http://plmtuning.ro/
sageata
Aberator Sef

Autoturism: Mercedes Benz
Model: E 220
An: 1996
Tuning a la PLM: Nu (inca)

Mesajde KELBURTOS » Vin Ian 20, 2012 10:49 pm

Radio shant vine cu noutati:boasa a suferit o noua farsa azi..si,de ciuda,a iesit cu pancarda asta pe centru =))
Fişiere ataşate
chuck_norris_salveazane_72434500.jpg
Am tinut un regim, m-am abtinut de la bautura si de la mancare multa, iar in paisprezece zile am reusit sa pierd doua saptamani!
https://www.facebook.com/KelmonsAutoParts
KELBURTOS

Autoturism: DACIA
Model: LOGAN
An: 2008

Mesajde PLM Tuning » Sâm Ian 21, 2012 4:17 pm

E o dragoste mare in toata gaşca asta, clar :-))
Oricum, macar nu ne scoatem ochii :twisted:
Hai sa va dau un link: static.anaf.ro/static/10/Anaf/calculator_taxe/taxa_poluare_2012.html
noua taxa, la oficial X-(
PLM Tuning

Autoturism: negru
Model: perlat
An: 2001

Mesajde KELBURTOS » Sâm Ian 21, 2012 9:55 pm

Nu ne scoatem ochii dar ne masam coastele cand ne intalnim(mai tare cand intra piticu' la 'masaj'). =)) =)) =))
Am tinut un regim, m-am abtinut de la bautura si de la mancare multa, iar in paisprezece zile am reusit sa pierd doua saptamani!
KELBURTOS

Mesajde Trixi » Lun Ian 23, 2012 1:11 pm

....noua taxa a tinut tare mult! =))
Warning! I have an attitude and I know how to use it!

PLM Tuning.ro: Despre PLM Tuning.ro | Sediul PLM Tuning.ro | Portofoliul PLM Tuning.ro
Forum PLM Tuning.ro: Codul de conduita | Regulamentul chirurgilor | Anunturi forum | Sugestii si reclamatii
Trixi

Sex: Feminin
Autoturism: Suzuki
Model: Swift
An: 2005

Mesajde PLM Tuning » Mar Ian 24, 2012 2:17 pm

Stii ce rau imi pare? :da: :-))
Duca-se, si sa o instituie inapoi cand s-o intoarce bunica-meu....
PLM Tuning

Mesajde Boasa » Mar Ian 24, 2012 7:27 pm

PLM Tuning scrie:Stii ce rau imi pare? :da: :-))
Duca-se, si sa o instituie inapoi cand s-o intoarce bunica-meu....

Sa stii ca se intorc bunicii nostri... in pamant de cate taxe sunt de platit in zilele noastre
Under Construction
Boasa

Autoturism: VW
Model: Polo
An: 1998

Mesajde Mustang » Mie Ian 25, 2012 1:09 pm

SUSPENDAREA TAXEI AUTO 2012, amânată. Guvernul va relua discuţiile luni

Ministrul Mediului a anunţat în şedinţa de miercuri a Guvernului că doreşte să propună suspendarea la plată a taxei de primă vânzare a maşinilor vechi, dar discuţia ar putea continua luni, când Executivul intenţionează să se reunească într-o nouă şedinţă, pentru a adopta ordonanţe de urgenţă.

Taxa auto, din nou pe masa Guvernului! Românii care cumpără autovehicule înmatriculate înainte de ianuarie 2007 ar putea fi scutiţi timp de un an de plata taxei ce se aplică la prima vânzare. Până atunci se va plăti doar taxa de poluare auto, redusă cu 25 la sută.

Guvernul discută suspendarea timp de un an a taxei auto care se achită la prima vânzare. Este vorba despre taxa aplicată la vânzarea maşinilor înmatriculate înainte de 2007.

Ministrul a informat Guvernul că doreşte să pună în discuţie această temă, dar probabil că discuţia va fi continuată şi luni, când Guvernul intenţionează să se reunească într-o nouă şedinţă pentru a adopta mai multe ordonanţe de urgenţă, având în vedere că sesiunea Parlamentului începe miercuri ", a declarat purtătorul de cuvânt al Guvernului, Ioana Muntean.

Conform legii, Guvernul nu poate înregistra ordonanţe de urgenţă în perioada vacanţei parlamentare, aceste acte normative urmând să fie depuse la Parlament odată cu noua sesiune. Ministrul Mediului, Laszlo Borbely, a propus, luni, coaliţiei ca taxa auto de primă vânzare pentru maşinile înmatriculate înainte de ianuarie 2007 să fie suspendată pentru circa un an, interval în care să fie achitată doar taxa de poluare auto, redusă cu 25%.
Măsura va fi introdusă de Guvern prin ordonanţă de urgenţă.

Borbely a motivat solicitarea prin faptul că proprietarii de maşini vechi trebuie să beneficieze de timp suplimentar pentru a vinde autovehiculele, înainte de introducerea noii taxe. Propunerea a fost prezentată în contextul în care una dintre revendicările formulate în timpul protestelor organizate în ultimele zile în Bucureşti şi alte oraşe ale ţării vizează eliminarea taxei auto.

Taxa de primă vânzare pentru maşinile vechi a fost introdusă la cerinţa Comisiei Europene. Conform legii, începând cu acest an, pentru autovehiculele înmatriculate înainte de anul 2007 taxa de poluare trebuie achitată de către cumpărător la momentul primei transcrieri a dreptului de proprietate a autovehiculelor. Noua lege a taxei auto, aprobată de Guvern în luna septembrie, adoptată de Senat în octombrie şi de Camera Deputaţilor la jumătatea lunii decembrie, a fost publicată în Monitorul Oficial pe 10 ianuarie şi aplicată începând cu 13 ianuarie 2012.

Legea privind taxa pentru emisiile poluante provenite de la autovehicule prevede o reducere a taxei de poluare cu până la 25%, dând posibilitatea ca, în cazul în care taxa de poluare plătită de la 1 iulie 2008 este mai mare decât cea rezultată din aplicarea acestei legi, proprietarii de maşini să poată solicita restituirea sumelor reprezentând diferenţa de taxă plătită.

via Realitatea.net
Mustang

Autoturism: Daewoo
Model: Matiz E
An: 2004

Mesajde Trixi » Mie Ian 25, 2012 1:12 pm

creca o fi nevoie de 2 luni ca oamenii sa creada ca e pe bune. :-))
sunt curioasa de efectele "amanarii"...cum va influenta preturile de pe piata.

PLM Tuning.ro: Despre PLM Tuning.ro | Sediul PLM Tuning.ro | Portofoliul PLM Tuning.ro
Forum PLM Tuning.ro: Codul de conduita | Regulamentul chirurgilor | Anunturi forum | Sugestii si reclamatii
Trixi

Mesajde KELBURTOS » Joi Ian 26, 2012 10:41 pm

Anunt important pentru cei care 'dau buzna' in hala Plm fara sa anunte.In acest week-end se strang poze cu cei care trec neanuntati pe la hala.Se va intocmi un tabel,la intrare,ca sa nu ne 'maseze' noii baieti care lucreaza acolo.Apropo....Sageata are un ochi vanat,cica nu e de la hala. =)) =)) =))
KELBURTOS

Mesajde PLM Tuning » Mie Feb 01, 2012 12:44 am

Bai ce om esti =))
PLM Tuning

Mesajde roxana87 » Joi Feb 09, 2012 9:54 pm

bine ca stau la distanta mare :D
NEVER DRIVE FASTER THAN YOUR ANGEL CAN FLY!
roxana87

Autoturism: Ford
Model: fiesta
An: 2003

Mesajde sageata » Joi Feb 09, 2012 9:56 pm

Nu zici hop pana nu sari gardul... :-))
Out of my mind! Back in 5 minutes!

Imagine

http://plmtuning.ro/
sageata
Aberator Sef

Autoturism: Mercedes Benz
Model: E 220
An: 1996

Mesajde Trixi » Joi Feb 09, 2012 10:12 pm

corect. nu poti sa stii Roxana cand te trezesti cu toata gasca asta la Oradea...ca au mai fost ei pe acolo.... :-))

Trixi

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Alte balarii