CODUL DE CONDUITA

Cel mai bun loc pentru a incepe pe forum este aici

CODUL DE CONDUITA

Mesajde Trixi » Mar Dec 15, 2009 2:19 pm

Tin sa va anunt,ca azi am trecut de primii 100 membri inscrisi pe forumul PLM!

In cinstea voastra,deschidem o sampanie virtuala!(si una reala la hala PLM in we-ul acesta) 8-)

Din aceasta cauza cred ca a venit momentul sa fac publice ideile pe care le-am avut in minte cind am pus bazele forumului.

1.Suntem o comunitate. Oameni reali,care se cunosc in oarecare masura si se ajuta reciproc. Din aceasta cauza sunt mereu foarte insistenta,ca userii sa se prezinte si sa se acomodeze cu noi,comunitatea formata.

2.Promotiile,vanzarile NU sunt contra cost pe forum. Este o facilitate oferita celor care fac parte din comunitate (daca vine vorba de persoane fizice), insa ca sa evitam ca unii sa foloseasca forumul DOAR pt vanzari, NU acceptam membri cu un singur post la Bazar.
Pentru firme,exista sectiunea "Doctorul iti raspunde" (regulile de acolo sunt facute publice din prima clipa)

3.Pe acest forum NU se accepta tepele! NU ACCEPTAM VANZAREA BUNURILOR DE PROASTA CALITATE,FALSE,EXAGERAT DE SCUMPE,mai ales daca sunt etichetate originale,de calitatea 1-a,sau cu pret promotional.
Evident, nu presupunem ca in cazul in care apare un bun cu pret piparat,vanzatorul ar avea ganduri necurate. In aceste cazuri informatiile de la alti useri sunt binevenite.(de ex:uite,aici exista acest produs la un pret mai mic),evident pe un ton rational,omenesc,fara sa ne insultam sau sa ne luam la misto.Intentia noastra este sa ne ajutam intre noi sa obtinem informatii,sa gasim bunuri cu raportul pret/calitate cel mai bun pt noi.

4.As vrea sa va atrag atentia ca in clipa in care acceptati sa intrati in comunitate acceptati niste legi nescrise. Nu va asteptati ca o intreaga comunitate sa se schimbe pt voi,pt ca asta nu se va intimpla. Fiecare dintre noi este un om valoros,acceptat pt felul lui/ei de a fi,dar pt asta a facut omul respectiv destule. Respectati si veti fi respectati si voi!

5. Nu ne-am propus sa fim o comunitate imensa,unde nimeni nu apuca sa cunoasca pe nimeni. Asadar "tastaturistii" nu sunt bineveniti. In clipa in care mai multi useri se pling de atitudinea unui coleg, acel coleg va fi trimis la coltul de pedeapsa ,sau in cazuri grave, exclus din rindurile noastre, fara prea multe explicatii.

6.Pe forumul PLM prioritar este interesul userului.Daca vi se pare ca linkul catre un alt forum/site ar fi util pt un coleg nu ezitati sa postati. Va rog insa ca mereu sa respectati interesele colegilor nostri! Si a celor care vand si a colegilor care ar cumpara!

7.Desi facem tot posibilul ca partile sa fie multumite,nu ne putem asuma raspunderea pt fiecare bun propus spre vanzare/cumparat de pe forum,asadar vanzatorul(fie persoana fizica,fie juridica) isi va asuma raspunderea in fiecare caz.

8.Userii sunt rugati sa posteze in limba romana.(fara messengerisme).Evident nu se atentioneaza pt orice greseala minora.Dorim doar ca forumul sa fie lizibil pt toata lumea.

Multumesc frumos!
Warning! I have an attitude and I know how to use it!

PLM Tuning.ro: Despre PLM Tuning.ro | Sediul PLM Tuning.ro | Portofoliul PLM Tuning.ro
Forum PLM Tuning.ro: Codul de conduita | Regulamentul chirurgilor | Anunturi forum | Sugestii si reclamatii
Trixi

Sex: Feminin
Autoturism: Suzuki
Model: Swift
An: 2005
Tuning a la PLM: Da

Re: CODUL DE CONDUITA

Mesajde PLM Tuning » Mar Dec 15, 2009 2:57 pm

bun bun, frumoasă iniţiativa ta, chiar îmi plac ideile tale :)
PLM Tuning

Sex: Masculin
Autoturism: negru
Model: perlat
An: 2001

Mesajde kobra » Mar Dec 15, 2009 3:30 pm

bravo, ai punctul pe i !

pacat insa ca din acesti 100 de useri sunt o gramada care nu au nici un post :(
Tuning-ul este o arta, dar putini tuneri sunt artisti!
kobra

An: 0
Tuning a la PLM: Nu (inca)

Mesajde AndreiSuzuki » Mar Dec 15, 2009 9:02 pm

Daca mi se perminte o completare: userii ar fi bine(frumos) sa scrie in LB ROMANA.Asta insemnand semne de punctuatie,cratimi,etc. Asa mi se pare normal si este si mai usor de citit.
Scuze de genul "eram obosit","m-am grabit","mi-e lene" nu cred ca au ce cauta.
2004 Suzuki Ignis 1,3 VVT
2007 Suzuki Swift 1,6 VVT
AndreiSuzuki

An: 2007

Mesajde Trixi » Mar Dec 15, 2009 9:07 pm

In legatura cu aceasta problema,inca de la inceputuri am fost de acord toti ca aplicam "legea lui aleks" de pe 4t :lol:
Iti multumesc frumos ca ai mentionat inca odata problema.Cu cit mai des pomenim despre aceasta problema ,cu atat mai bine.
...asadar:

8.Userii sunt rugati sa posteze in limba romana.(fara messengerisme).Evident nu se atentioneaza pt orice greseala minora.Dorim doar ca forumul sa fie lizibil pt toata lumea.
Warning! I have an attitude and I know how to use it!

PLM Tuning.ro: Despre PLM Tuning.ro | Sediul PLM Tuning.ro | Portofoliul PLM Tuning.ro
Forum PLM Tuning.ro: Codul de conduita | Regulamentul chirurgilor | Anunturi forum | Sugestii si reclamatii
Trixi

Sex: Feminin
An: 2005

Mesajde Kay » Mie Dec 16, 2009 12:25 am

Bun topicu , bine punctat la partea cu vanzarile, de multe ori am vazut pe alte forumuri piese SH la pret de noi .
Kay

Autoturism: Peugeot
Model: 407

Mesajde Kay » Mie Dec 16, 2009 12:26 am

Trixi scrie:In legatura cu aceasta problema,inca de la inceputuri am fost de acord toti ca aplicam "legea lui aleks" de pe 4t :lol:
Iti multumesc frumos ca ai mentionat inca odata problema.Cu cit mai des pomenim despre aceasta problema ,cu atat mai bine.
...asadar:

+1
Kay

Autoturism: Peugeot
Model: 407

Mesajde AndreiSuzuki » Sâm Ian 23, 2010 3:51 pm

Se pare ca punctul 8 incepe sa se duca la garla...
Iar motivele pot fi:
1.Nu se stie a scrie corect (nu e asa grav)
2.Nu se vrea a scrie corect.
2004 Suzuki Ignis 1,3 VVT
2007 Suzuki Swift 1,6 VVT
AndreiSuzuki

Mesajde PLM Tuning » Lun Ian 25, 2010 1:38 am

O să dăm puţin mai multă atenţie la treaba asta, promit :)
PLM Tuning

Model: perlat
An: 2001

Mesajde Caddy Abel » Mie Apr 14, 2010 8:57 pm

Aoloooo:O man....acum am vazut regula nr 8:D o sa ma fortez sa vorbesc pe romana:D....(cata cearta aveam pe alte forumuri ca vorbeam ca pe mes:))) )
Caddy Abel

Autoturism: Cadilac
Model: Escalade
An: 2009

Mesajde PLM Tuning » Joi Apr 15, 2010 3:15 am

ar fi tare bine dacă ai face-o...
PLM Tuning