Aprilia RS 125

Prezentarea motocicletei proprii... indiferent dacă a trecut pe la noi pentru imbunatatiri sau nu

Aprilia RS 125

Mesajde CLaudiaMDB » Mie Ian 20, 2010 5:18 am

Hmm , sa imi prezint si eu copilasu , mic mic dar fuge :D

Veti vedea in poze cum arata si mai multe detalii , tot ce va pot spune este ca am trecut cu ea si prin bune si prin rele , dar de fiecare data am avut grija de ea ca sa ii fie bine , pana la un moment dat cand saracuta a racit , si am lasat-o pe bara , ignorand-o in curte cu husa pusa pe ea si luand masina...iar de cand merg pe 4 roti m-am cam lasat de 2 .

Vara asta totusi sper sa am timp sa o fac , sau sa o vand si sa imi iau ceva mai mare , depinde de cum va fi vremea ...sanatosi sa fim ca restu vin de la sine ...

Problemele care le are sunt ...cutia de viteze si ambrajul in rest daca e sa o fac o sa vreau sa o vopsesc si sa ii pun angel eyes ...dar vedem cum imi surade viitorul ...
Fişiere ataşate
Picture 004 copy.jpg
Picture 012 copy.jpg
Picture 002 copy.jpg
070220067652.jpg
240220067968.jpg
CLaudiaMDB

Sex: Feminin
An: 0
Tuning a la PLM: Nu (inca)

Re: Aprilia RS 125

Mesajde MON-u » Mie Ian 20, 2010 8:52 pm

frumoasa si ingrijita..sa o stapanesti bine fara incidente neplacute..numarul e foarte sugestiv :lol:
MON-u

Autoturism: BMW
Model: E21
An: 1982

Mesajde CLaudiaMDB » Mie Ian 20, 2010 11:11 pm

MON-u scrie:frumoasa si ingrijita..sa o stapanesti bine fara incidente neplacute..numarul e foarte sugestiv :lol:

Multumesc frumos , da , e foarte sugestiv numele :lol: :oops: :oops:
CLaudiaMDB

Mesajde MON-u » Vin Ian 22, 2010 7:50 pm

CLaudiaMDB scrie:
MON-u scrie:frumoasa si ingrijita..sa o stapanesti bine fara incidente neplacute..numarul e foarte sugestiv :lol:

dar tu ai sub 18 ani sau nu ai inca curajul sa iti iei un motor mai mare pt ca esti la inceput??
MON-u

Autoturism: BMW
Model: E21
An: 1982

Mesajde CLaudiaMDB » Mie Ian 27, 2010 6:48 am

MON-u scrie:
CLaudiaMDB scrie:

dar tu ai sub 18 ani sau nu ai inca curajul sa iti iei un motor mai mare pt ca esti la inceput??

Nu , nu am sub 18 ani si nu sunt la inceput , curaj am , dar un motor de 125 ...iti mai permiti sa il conduci fara permis , dar unul de 600 sau mai mare ... intrii mai repede la "belele" cu el :) si dupa cum spuneam , ori il fac p-asta ...ca de mers / prins o ia pana in 180 si nu am avut probleme cu el numai ca , cutia de viteze ma tine in loc ...numai de la reprezentanta o pot lua si ma costa 1000 de E + ambreaju cam 150-200 de E , si daca bag iar banii astia in ea ca sa o repar + ce vreau eu sa ii mai fac ar fi niste bani aruncati pe geam aiurea ...cand pot sa dau de permis sa il iau si sa iau ceva mai mare si nou , dar o sa vad...mai e pana in primavara
:D
CLaudiaMDB

Mesajde Spark » Mar Feb 02, 2010 6:54 pm

160 stiu sigur ca prinde ca am avut un prieten cu asa ceva. dar si el zicea ca are cauciucuri cam subtiri pentru vitezele alea.
te-ai obisnuit cu asta in 2 timi? si daca iti iei permis si treci la altceva vei trece si la 4 timi nu ?
si tot super-sportiva ramai ? nu te-ai gantit la un chopper sau ceva ?
oricum bafta la ea.
Spark

Sex: Masculin
Autoturism: Suzuki
Model: Swift
An: 2006

Mesajde CLaudiaMDB » Mie Feb 03, 2010 2:56 am

Spark scrie:160 stiu sigur ca prinde ca am avut un prieten cu asa ceva. dar si el zicea ca are cauciucuri cam subtiri pentru vitezele alea.
te-ai obisnuit cu asta in 2 timi? si daca iti iei permis si treci la altceva vei trece si la 4 timi nu ?
si tot super-sportiva ramai ? nu te-ai gantit la un chopper sau ceva ?
oricum bafta la ea.

A mea are cauciucuri groase , sunt diferite ...unele le au foarte subtiri altele foarte groase ...Nu-mi plac chopperele , tata a avut unu dar in orice caz chit ca eram mica tot nu ma atragea , tot la astea sport raman si de viteza :P mersi frumos
CLaudiaMDB

Mesajde andreiush » Mie Mar 24, 2010 1:33 am

f tare jucaria pt orash, spor la investit in "placerea mersului pe 2 roti" e o investitie dar se merita
muzica tare????.........vecini invidiosi, nu suparati......plm de tsarani
andreiush

Autoturism: etc
Model: etc
An: 2009

Mesajde CLaudiaMDB » Mie Mai 05, 2010 10:14 pm

In seara asta astept pe cineva sa-mi aduca un redresor ca sa imi incarc bateria ca am cautat de mi-a venit rau ...de 6volti dar pana la urma o sa ma descurc ( cred ) si cu unul de 12 ...

Dupa care o sa caut un mecanic sa vad daca il pot rezolva si ce bube mai are si daca imi reuseste reparatia lui ...incep sa ma ocup de design ca am planuri mari cu el :(

@ Multumesc frumos andreiush !
CLaudiaMDB

Mesajde PLM Tuning » Dum Mai 09, 2010 1:12 pm

Parca ziceai ca ai rezolvat-o cu redresorul si bateria, ce-a fost pana la urma?
PLM Tuning

Autoturism: negru
Model: perlat
An: 2001
Tuning a la PLM: Da

Mesajde andreiush » Mar Mai 11, 2010 10:36 pm

te pot ajuta cu un mecanic f bun
muzica tare????.........vecini invidiosi, nu suparati......plm de tsarani
andreiush

Autoturism: etc
Model: etc
An: 2009

Mesajde CLaudiaMDB » Vin Iun 04, 2010 6:30 pm

Mă scuzaţi că nu am mai postat dar a fost şi ziua mea şi nu prea am avut timp ...

Motorul este foarte bine acum , nu aveam probleme cu ( cutia de viteze ) , să vă spun pe " scurt " ...

Eram acum un an jumate pe la Victoriei , mi s-a oprit în mers ...am fost la United Motors şi mi-au cerut ( o căruţă de bani ) pe cutia de viteze că cică este stricată ...numai zic suma dar în orice caz nu vroiam să plătesc atât . Am mai mers la un garaj pe floreasca la un alt mecanic , omu a vrut să-mi cumpere motorul cu 500 de Euro ...am zis că în primul rând nu îl vând şi în al doilea rând nu pe atâţia bani ...wtf ???

Deoarece nu aveam casca cu mine etc ...am mai lăsat motorul o noapte acolo , a doua zi am fost să-l iau ( mergea la fel de prost , se îneca ..se oprea etc ) . A venit iarna şi am zis că-l fac când dă căldurica .

Am dat peste un vechi prieten care este mecanic şi cu un talent de milioane a stat frumos bucăţică cu bucăţică să desfacă motorul ...eram cu el la garaj şi mă cheamă lângă motor ..eu fiind la o ţigară ...omul se crucea de ce a văzut şi mi-a zis că poate dacă nu eram cu el acolo nu îl credeam ..aveam un pumn de NISIP în cutia de filtru ...firele scoase de la tot felu de chestii de pe acolo ( evident că puse intenţionat ) şi cine putea să le pună decât domnul căruia nu am vrut să îi vând motorul pe 500 de euro şi care din cauza lui dacă aveam viteză mi se putea bloca roata de pe spate frumos şi să mă rostogolesc cu el :)

Acum mai trebuie să îi schimb pompa de ulei ( ceea ce se găseşte destul de greu , dacă ştie cineva de unde pot lua sau are cineva ...vă rog frumos să-mi lăsaţi un mesaj privat ) .

Am în plan să-l vopsesc ( deocamdata nu zic cum ) şi să îl schimb la design de tot :D

Astăzi i-am cumpărat nişte benzi roşii pentru jante ca să îl mai scot puţin în evidenţă până strâng bănuţi să-l vopsesc :D

Poze recente :arrow:

Ţin să vă zic că am pus benziile singură şi din cauză că nu am stander ...le-am pus cam strâmbe , o să revin cu poze :cry:
Fişiere ataşate
DSC_0249.JPG
DSC_0250.JPG
DSC_0255.JPG
DSC_0347.JPG
DSC_0273.JPG
CLaudiaMDB

Mesajde Mustang » Vin Iun 04, 2010 7:30 pm

Ultima poza e facuta in Belvedere - Teatrul de Vara Eminescu, este?
Mustang

Autoturism: Daewoo
Model: Matiz E
An: 2004
Tuning a la PLM: Da

Mesajde CLaudiaMDB » Lun Iun 07, 2010 2:05 pm

Mustang scrie:Ultima poza e facuta in Belvedere - Teatrul de Vara Eminescu, este?

În parcul 23 August :?
CLaudiaMDB

Mesajde CLaudiaMDB » Mar Iun 08, 2010 12:58 am

mult doritele benzi pe jante ...păcat că o să le dau jos când o să-l vopsesc... :( dar văd eu alte culori :|
Fişiere ataşate
DSC_0417.JPG
DSC_0421.JPG
CLaudiaMDB

Următorul

Înapoi la Mobra mea